Skip Navigation LinksStrona Główna > Twórcy serwisu

Kim jesteśmy? Co Nas skłoniło do stworzenia serwisu? Czyli po krótce o twórcach serwisu TwojGolebnik.pl

Nazywam się Dawid Jachnik, syn Wojciecha i Lucyny, urodzony 1990 Roku Pańskiego, student Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, na kierunku informatyka, pasjonat gołębi, miłośnik dobrej muzyki, twórca serwisu internetowego, na co dzień normalny gość, z którym można o wszystkim pogadać.

Pasja

Swoją przygodę z gołębiami rozpocząłem stosunkowo wcześnie. Kiedy miałem 12 lat, tata zaproponował mi, że przywiezie parkę pawików.

Na początku, bacznie przyglądałem się, co robi tata i niezdarnie "oprzątałem" po gołębiach. Gołębie zadomowiły się u nas na okres 2 lat, aż do momentu, kiedy nasz kot się z nimi (niestety skutecznie) rozprawił…

Wtedy postanowiliśmy, że pozbędziemy się i kota - sprawcy. Nastała kilkuletnia przerwa.

W wieku 19 lat - pasja, może bardziej "ciekawość" zrodziła we mnie potrzebę hodowania gołębi. Przed pojawieniem się u nas pierwszych gołębi, musiałem dla nich stworzyć idealne miejsce bytowania.

Zajęło mi to dwa miesiące. Swój własny gołębnik zbudowałem samodzielnie. Ta "ot, zwyczajna ciekawość" przerodziła się w pasję, której nie mam zamiaru zatracić!

A wszystko zaczęło się...

Zawsze miałem problem z księgowaniem hodowli gołębi, czy to w zeszycie, czy na dysku komputera. Nie stać mnie było na zakup programów do hodowli, tylko po to, aby po uszkodzeniu komputera utracić dane, które były gromadzone. W zeszycie nie mogłem porównywać gołębi, jeszcze w dodatku ze zdjęciami. Trzeba było wertować kilkanaście kartek, żeby się "dokopać" do szukanego gołębia.

Pewnego dnia, kiedy szykowałem się do kolejnego sezonu lęgowego, robiąc porządki, wpadłem na pewien pomysł: Dlaczego by nie utworzyć serwisu, który przechowywałby dane o mojej hodowli w Internecie?

Tak, abym nie utracił ich, czy to z powodu nagłej awarii komputera, czy niespodziewanego zagubienia zeszytu.

I tak narodził się zalążek serwisu. Pomysłów było, co nie miara, nad jego stworzeniem.

Po konsultacjach z wieloma hodowcami gołębi ozdobnych doszedłem do wniosku, że to jest całkiem fajne rozwiązanie i przystąpiłem do prac nad budową serwisu, z pożytkiem dla siebie, innych hodowców, z myślą o gołębiach, oczywiście.

Połączyłem przyjemne z pożytecznym - z racji tego, iż pracuję w firmie tworzącej serwisy i strony internetowe, realizacja mojego pomysłu nabierała szybkiego tempa.

Po dłuższym czasie, 1000 pomysłach, cennych wskazówkach fachowców, a przede wszystkim, przy pomocy kolegów udało się wszystko poskładać i tak oto powstał TwojGolebnik.pl

Podziękowania

Za przyjazną szatę graficzną serwisu, czysty i prosty przekaz, podziękowania dla Sławka Majchrzyckiego.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę firmy Supremo, za udostępnienie hostingu oraz za okazaną pomoc przy projektowaniu serwisu.

Wyrazy szacunku chciałbym skierować do Marcina Jernasia, nieokiełznanego mistrza w swoim fachu, przy boku którego mam przyjemność uczyć się tajników programowania serwisów internetowych, w oparciu o technologię ASP.NET

Copyright © TwojGolebnik.pl

Wykonanie Twórcy serwisu

TwojGolebnik.pl na Facebooku